Rozpoczynamy rok akademicki 2023/2024

4 października 2023

Z okazji rozpoczynającego się roku akademickiego 2023/2024 serdecznie pozdrawiamy całą społeczność akademicką – studentów i studentki, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracyjnych!

Niech to będzie dobry rok dla Was, rok nowych perspektyw dla uczelni, placówek naukowych i ludzi nauki!

Dzisiaj, 2 października większość uczelni w Polsce rozpoczyna rok akademicki 2023/24. W tym roku ponad 1,2 mln studentów będzie uczyć się na ponad 350 uczelniach.

Przedstawiciele ZNP – Sławomir Broniarz, prezes Związku oraz Janusz Szczerba, prezes RSzWiN ZNP – uczestniczyli w inauguracji roku akademickiego, która rozpoczęła się przed południem w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Wszystkich powitał Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Krzysztof Zaremba. Następnie miała miejsce immatrykulacja, czyli przyjęcie nowych osób w poczet studentów. Przedstawiciele wszystkich Wydziałów PW złożyli ślubowanie, potem były wystąpienia Przewodniczącego Samorządu Studentów oraz Przewodniczącego Rady Doktorantów. Natomiast pierwszy wykład w nowym roku akademickim pt. „Kryzys klimatyczny: człowiek i natura w zwarciu” wygłosił prof. Szymon P. Malinowski.