Galeria

Aktualności

ZNP na facebooku

Historia Związku Nauczycielstwa Polskiego

Aktualności RybnikPismo ZNP do Prezydenta Miasta Rybnika w sprawie podwyższenia nauczycielom dodatku motywacyjnego od stycznia 2023 r.
Odpowiedź Zastępcy Prezydenta Miasta Rybnika P. Wojciecha Świerkosza

Pismo ZNP do Prezydenta Miasta Rybnika w sprawie planowanego budżetu na rok 2023.
/Odpowiedź Zastępcy Prezydenta Miasta Rybnika

Budżet 2023Odpowiedż - Budżet 2023

.

..

.

.

.

.

.

.

.

..

.

.


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Rybniku
składa najserdeczniejsze życzenia.  

Zyczenia - DEN 2022

.

Zyczenia PrezydentZyczenia Przewodniczący

.

.

.

.

..

.

.

.

.

.

.

.

..

.


znp_sm_post_solidarniz-z-ukraina2

Pomagamy!!!     Pomagamy!!!     Pomagamy!!!  

275624461_2883171288650430_8420734012407792513_n275620076_904519360217313_5217645124589913387_n275613141_488950316278653_2118335440340920804_n275977219_225424393078897_2235679268518349992_n275844932_1054913861754967_7281203440180093206_n275604878_338797491627774_395638404298421030_nZNP Rybnik - kurs języka polskiego dla Ukrainy

Plakat - Pomagamy

Pomagamy

Przyłącz się do Nas !!!


 Manifestacja ZNP pod MEiN
9 października 2021 r.

Czerwona kartka dla ministra Czarnka:
🟥 za kłamstwa
🟥 za degradację oświaty i naszego zawodu
🟥 za pseudopodwyżki
🟥 za niszczenie autonomii polskiej szkoły!
Czerwona kartka dla ministra Czarnka!

9 października spotykamy się przed MEiN na MANIFESTACJI.

Z powodu decyzji sanepidu Związek zorganizuje nie jedno, a kilka zgromadzeń w Warszawie na ul. Aleja Jana Chrystiana Szucha.

📢 Dość arogancji i poniżania!

📢 Ministrze, szanuj nauczycieli! Tak szybko odchodzą z zawodu!

📢 Nie ma edukacji bez nauczycieli!

📢 Dość braku szacunku dla nauczycieli!

Stanowisko Zarządu Głównego ZNP z 2.10.2021 ws. zmian w pragmatyce zawodowej nauczycieli TUTAJ.


Zbieramy podpisy pod obywatelską inicjatywą
„Godne płace i wysoki prestiż nauczycieli” !!!

Podpis poparcia dla inicjatywy można złożyć na listach w każdej placówce oświatowej.

Uprawnione do zbierania podpisów są Zarządy Ognisk ZNP.

Poparcia może udzielić każda osoba, bez względu na wykonywany zawód, przynależność związkową,
osoby niezrzeszone – KAŻDY OBYWATEL.

Zawalczmy razem o godne płace i wysoki prestiż zawodu nauczyciela

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Materiały do pobrania:

PLAKAT (zielone tło)
INFORMACJA (zielone tło)
PLAKAT (na białym tle)
INFORMACJA (na białym tle)
POSTANOWIENIE MARSZAŁKA SEJMU RP

więcej informacji  Inicjatywie obywatelskiej w Aktualnościach


 Odpowiedź na nasze pismo ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego – 28 września 2021
pw1
pw2
.
.
.
.
..
 
.
.
 ………………………….
.
.
Pismo do Wojewody śląskiego – 23 kwietnia 2021
PdW1
PdW2
PdW3
.
.
.
.
.
.
.
.
………………………………………………………………….
 
Pismo Przewodniczącego Rady Miasta Rybnika odnoszące się do naszych działań odnośnie do 1 zł dodatku motywacyjnego

P1

P2

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

i nasza na pismo odpowiedź Zarządu Oddziału ZNP  w Rybniku

p5

P4.

.

.

  .

.

.

.

.

.

.

.

.


Jesteśmy w mediach

Bez przełomu po spotkaniu związków z władzami miasta na temat dodatku motywacyjnego dla nauczycieli

Czytamy w Głosie: „Nie ma przełomu  po spotkania związków zawodowych z władzami miasta na temat urągających dodatków motywacyjnych dla nauczycieli, które w Rybniku od stycznia wynoszą 1 złotych brutto. – Nie posunęliśmy się ani o krok w kierunku porozumienia – relacjonuje w rozmowie z Głosem Izabela Faksa-Lerch, prezes Oddziału ZNP w Rybniku.

Przypomnijmy, że nauczycielom z Rybnika już na początku 2020 r. obniżono dodatek motywacyjny z 80 do 40 zł. Od stycznia 2021 dodatek wynosi 1 zł brutto. Magistrat tłumaczy oszczędności “dziurą” w kasie miasta. Szansą na przełamanie pata mogły być rozmowy, do których doszło pod koniec ubiegłego tygodnia.

– Do spotkania doszło z naszej inicjatywy. Uczestniczył w nim prezydent miasta, jego zastępca i inni przedstawiciele władz miasta. Ja reprezentowałam ZNP. Poza mną w rozmowach uczestniczyła też przewodnicząca oświatowej „Solidarności” w Rybniku oraz jeden radny, przewodniczący komisji finansów – opowiada Głosowi prezes Oddziału ZNP w Rybniku.

Spotkanie absolutnie nie wniosło nic nowego w kwestii podniesienia  dodatków motywacyjnych. Usłyszeliśmy tylko, że w trzecim kwartale być może pojawi się możliwość powrotu do rozmów na temat ich wysokości. Mam nadzieję, że chodzi o wrzesień i początek roku szkolnego, bo nawet deklaracje na ten temat nie były jasne. W związku z tym poinformowałam prezydenta, że nie zamierzamy odstąpić od protestów. Powtórzyliśmy nasze argumenty i podkreśliliśmy że będziemy nadal walczyć o godne wynagrodzenia dla nauczycieli, bo taka jest rola związków zawodowych – podkreśla Izabela Faksa-Lerch.

Dodaje, że zgodnie z wcześniejszymi planami, ZNP szykuje dla prezydenta miasta Piotr Kuczery „niespodziankę”. Zamierza też zwrócić się z pismem ws. wysokości dodatku motywacyjnego do wojewody śląskiego.[…]”

Źródło : https://glos.pl/rybnik-bez-przelomu-po-spotkaniu-zwiazkow-z-wladzami-miasta-na-temat-dodatku-motywacyjnego-dla-nauczycieli?fbclid=IwAR0Z5vtti8hXuA-W-Oj721h35RUuuqkRR20QZzjexfPaTC2J6cJF_IY6i2A


https://glos.pl/izabela-faksa-lerch-stoimy-na-strazy-praw-pracowniczych-godnych-warunkow-pracy-i-placy?fbclid=IwAR0f4VTmiS8Es-tqlrft24CQ-cCfjnUHsIg0JcW7PTnoRc0sl8ou-_2wRjA

1 zł motywacyjnego


Dodatek motywacyjny to gorący temat wśród rybnickich nauczycieli. W ubiegłym roku dodatek został obniżony z 80 zł na 40 zł i w takiej wysokości był wypłacany przez 8 miesięcy. W tym roku ma to być upokarzające 1 złotych brutto. ZNP razem z oświatową „Solidarnością” planują już wspólną akcję. Jednym z pomysłów jest zwrócenie tych środków do miejskiej kasy albo przekazanie na cel charytatywny.

Rybnicki ZNP opublikował na Facebooku ostatnią korespondencję z magistratem w sprawie oszczędności na dodatku motywacyjnym. Pisma można przeczytać tutaj.

Izabela Faksa-Lerch, prezes Oddziału ZNP w Rybniku dla Głosu:

Od października już trzykrotnie apelowaliśmy do miasta o przyznanie godnych dodatków motywacyjnych dla nauczycieli, ale nic się nie zmieniło. W ostatnim piśmie z połowy lutego zarząd oddziału wypunktował za co nauczycielom należą się te dodatki. Chcieliśmy uświadomić wszystkim decydentom, że podczas zdanej nauki nauczyciele ciężko pracują i ten dodatek im się po prostu należy. W piśmie przytoczyłam zakres czynności dodatkowych nauczycieli wykonywanych przez ostatnie trzy miesiące. Szczególnie dotknięci zwiększeniem zakresu obowiązków służbowych zostali pracownicy pedagogiczni rybnickich przedszkoli.

Niestety w odpowiedzi znowu przeczytaliśmy o braku środków w miejskiej kasie, co ma być spowodowane zmniejszeniem subwencji oświatowej. Już nie wiemy do kogo mamy się zwrócić w tej sprawie. Zastanawiamy się nad pismem do ministra Czarnka, bo przecież pan premier Morawiecki chwali samorządy, że tak gospodarują subwencją oświatową, że nawet chodniki za nią budują. Zamierzamy teraz nagłaśniać sprawę w mediach. Współpracujemy też z oświatową „Solidarnością” i zastanawiamy się nad przeprowadzeniem wspólnej akcji. Jednym z pomysłów, zgodnie z sugestiami samych nauczycieli, jest zwrócenie pieniędzy za dodatki prezydentowi albo przekazanie ich na jakiś cel charytatywny. W Rybniku  jest zatrudnionych ponad 2,5 tys. nauczycieli, licząc po złotówce można by uzbierać 2,5 tys. zł. Wciąż liczę jednak jeszcze na to, że uda się porozumieć z prezydentem. 


Kolejne pismo Zarządu Oddziału ZNP  w Rybniku
skierowane do Prezydenta i Radnych Miasta Rybnika,
w sprawie podwyższenia dodatku motywacyjnego dla nauczycieli

pismo

 Odpowiedź na nasze pismo Zastępcy Prezydenta Miasta Rybnika 

odp PM 24.02.2021


 Egzaminy zawodowe – PILNE

W związku z obecną sytuacją i brakiem możliwości realizacji w pełni podstawy programowej zajęć praktycznej nauki zawodu, prosimy o pilne przesyłanie uwag dotyczących wymagań oraz przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Proszę o potraktowanie tej sprawy jako BARDZO PILNEJ, zebranie uwag i przesłanie ich na [email protected] do czwartku 3.12.2020r.

Jednocześnie informuję, że przesłane informacje zwrotne zostaną przesłane do ZG i pomogą w pracach nad tym tematem, który został pominięty przez MEN w dyskusji nad zmianami dotyczącymi egzaminów.

Odpowiedź, którą otrzymaliśmy z MEN na nasze uwagi i obawy dotyczące przeprowadzenia egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe znajdziecie tutaj dokument


Opiniujemy propozycje wymagań egzaminacyjnych

Resort edukacji opracował propozycję wymagań egzaminacyjnych z poszczególnych przedmiotów objętych egzaminami, które ze względu na swój wyjątkowy charakter zostały poddane publicznej konsultacji. 19 listopada zakończył się pierwszy etap prac zespołów ekspertów, którzy opracowali zakres wymagań egzaminacyjnych. Od 20 listopada br. rozpoczęły się prekonsultacje propozycji wymagań egzaminacyjnych. Na uwagi i opinie merytoryczne MEN czeka do 27 listopada.

Komisja Pedagogiczna ZOŚ ZNP zapraszał wszystkich nauczycieli zarówno szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych do wnikliwej analizy materiału przygotowanego przez MEiN oraz zgłaszania propozycji i uwag celem ewentualnej modyfikacji projektu.

Jako osoby odpowiedzialne za właściwe przygotowanie młodzieży do egzaminów na poziomie szkoły podstawowej i maturalnej, najlepiej orientujący się w ich możliwościach i zakresie posiadanej wiedzy, z dużym zaangażowaniem przeanalizowaliśmy przedstawione przez MEN propozycje i wnieśliśmy uwagi.


Interwencja w sprawie dodatków za pracę w warunkach trudnych w placówkach specjalnych w naszym mieście

Prawo do dodatku za pracę w warunkach trudnych powstaje w przypadku świadczenia pracy określonej w § 8 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 31 stycznia 2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek […] – w załączeniu opinia ZNP

Praca w szkołach specjalnych Miasta Rybnika realizowana jest z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość (w formie zdalnej lub hybrydowej) – zgodnie z poleceniem pracodawcy oraz treścią rozporządzenia  MEN z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U.2020.410 z dnia 2020.03.11) oraz ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 5 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Zwracamy uwagę, że:

a) żadne przepisy wprowadzane w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 nie uchyliły prawa do dodatku o którym mowa w art. 30 ust. 1 pkt 2 Karty Nauczyciela (Dz.U.2019.2215 t.j. z dnia 2019.11.15)

b) zmianie nie uległa definicja pracy w warunkach trudnych, o której mowa w § 8 ww. rozporządzenia z 2005 r.

c) w trakcie wykonywania pracy zdalnej nauczyciele wykonują taką samą pracę (z tymi samymi uczniami), a jedynie pracodawca poleca mu zmianę sposobu jej wykonywania (ze świadczenia pracy w siedzibie pracodawcy – na świadczenie pracy na odległość, tj. kształcenie zdalnie).

Dodatkowo informujemy iż, zgodnie z art. 68 ust. 5 Prawa oświatowego (Dz.U.2020.910 t.j. z dnia 2020.05.22),  to dyrektor szkoły jest kierownikiem zakładu pracy dla zatrudnionych w szkole lub placówce nauczycieli i pracowników niebędących nauczycielami. Co za tym idzie zastosowanie do niego ma przepis art. 282 § 1 pkt 1 Kodeksu pracy. Zgodnie z tym przepisem kto, wbrew obowiązkowi:

1) nie wypłaca w ustalonym terminie wynagrodzenia za pracę lub innego świadczenia przysługującego pracownikowi albo uprawnionemu do tego świadczenia członkowi rodziny pracownika, wysokość tego wynagrodzenia lub świadczenia bezpodstawnie obniża albo dokonuje bezpodstawnych potrąceń, podlega karze grzywny od 1000 zł do 30 000 zł.

Organem powołanym do przeprowadzenia kontroli pracodawcy w tym zakresie jest Państwowa Inspekcja Pracy.

– 27 listopada 2020


Pismo do Prezydenta Miasta Rybnika 
– budżet 2021 część II

b1


Nasza interwencja w sprawie rządowego wsparcia dla nauczycieli
– 500 złotych na naukę zdalną

Dziś wysłaliśmy do Zarządu Głównego ZNP w Warszawie oraz zarządu Okręgu Śląskiego opinie członków ZNP naszego Oddziału odnośnie planowanej przez rząd 500 zł pomocy dla nauczycieli. Nie zgadzamy się z proponowaną formą wypłaty tej pomocy. Nie akceptujemy uregulowań wskazujących, że wparcie zostanie przyznane za koszty poniesione w okresie od 1września do 7 grudnia 2020 r.

Opinie te zostały przesłane też do:

p. Justyny Sucheckiej – dziennikarki TVN24, która podziękowała za Wasze opinie i poinformowała, że na pewno się przydadzą
p. Przemysława Czarnka – Ministra Edukacji i Nauki
p. Joanny Kluzik-Rostkowskiej  – ma okazję wystąpić w imieniu mieszkańców Rybnika


Pismo w obronie stanowiska pomocy nauczyciela w przedszkolach
przesłane Prezydentowi  i Radnym Miasta Rybnika 

p1

p2

p3

Odpowiedź na nasze pismo Prezydenta Miasta Rybnika 

Odpowiedź Prezydenta


DODATEK MOTYWACYJNY

Pismo złożone na ręce Przewodniczącego Rady Miasta Rybnika –

p. Wojciecha Kiljańczyka

1

2

3

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.


Piszemy do Prezydenta Miasta Rybnika

Pismo str 1

Pismo str 2

.

.

.

.

.

Odpowiedź na nasze pismo Prezydenta Miasta Rybnika p. Piotra Kuczer


Pismo do Prezydenta – budżet 2021 część I

Odpowiedź na pismo

Budżet-2021-odpowiedź


Nasze dalsze działania:

Wywiad w Głosie nauczycielskim z 11 października 2020 r. z Prezesem Oddziału ZNP w Rybniku – Izabelą Faksą-Lerch

„Rybnik uderza w dodatki nauczycieli i etaty pracowników obsługi. ZNP protestuje i mobilizuje środowisko”

Likwidacja etatów pomocy nauczyciela, obcięcie etatów m.in. sprzątaczek i odebranie nauczycielom dodatków motywacyjnych – takie pomysły na oszczędności w budżecie miasta przedstawiły władze Rybnika. ZNP mobilizuje lokalną społeczność, by przeciwstawić się uderzającym w uczniów cięciom.

Jeszcze na początku września wydawało się, że okres kryzysu związanego z pandemią koronawirusa rybnicka oświata przejdzie suchą stopą. – W Wydziale Edukacji spotkaliśmy się z panią naczelnik, by porozmawiać o tym, co się dzieje, jakie są szanse na wzrost dodatku motywacyjnego, na podwyżki dla administracji i obsługi – relacjonuje Izabela Faksa-Lerch, prezes Oddziału ZNP w Rybniku.

Dodatek motywacyjny to gorący temat wśród rybnickich nauczycieli. W ubiegłym roku dodatek został obniżony z 80 zł na 40 zł i w takiej wysokości był wypłacany przez pół roku.

Od września dodatek wrócił jednak do pierwotnej wysokości. Ale tylko na cztery miesiące. W rozmowach ze związkami władze miasta sugerowały, że od stycznia 2021 r. dodatek może pójść w górę.

Przy okazji związki dowiedziały się, że ostatnie, wrześniowe podwyżki nastąpiły dzięki pieniądzom zaoszczędzonym z obcięcia dodatków motywacyjnych z 80 do 40 zł. – Czyli sami sobie zapracowaliśmy na te podwyżki – podkreśliła prezes Faksa-Lerch. W wypłaconej samorządom subwencji oświatowej brakuje bowiem pieniędzy na podwyżki.

ZNP rozmawiał ponadto z władzami miasta o przesunięciach w puli pieniędzy na wynagrodzenia i świadczenia dla pracowników szkolnej administracji i obsługi. Dzięki temu, w kieszeni pracowników zostałyby większe pieniądze, ale cała operacja nie kosztowałaby budżetu miasta dodatkowo nawet złotówki.

Wydawało się, że wszystko zmierza ku pozytywnemu finałowi, ale minęły trzy tygodnie i jasne stało się, że Rybnik szykuje kompletnie inny scenariusz. A zamiast podwyżki dodatku motywacyjnego, nauczycieli czeka od 1 stycznia 2021 r. obniżka. Z 80 do 1 zł!

W praktyce oznacza to więc likwidację dodatku motywacyjnego.

Co więcej, władze chcą skasować stanowisko pomocy nauczyciela dla dzieci 2,5 i 3-letnich w przedszkolach. W ten sposób likwidacji ulegnie 26,33 etatu.

Dodatkowo miasto zamierza zredukować od 43 do 50 etatów wśród pracowników administracji i obsługi.

Według ZNP, działania te wymierzone są nie tylko w nauczycieli i pracowników obsługi, ale także w dzieci i rodziców. Jakość opieki nad najmłodszymi przedszkolakami pogorszy się, skoro 25-osobową grupą opiekować się będą nie dwie, a jedna osoba.

Skasowanie dodatku motywacyjnego oznacza natomiast, że nauczyciele przestaną się poczuwać do wykonywania dodatkowych działań na rzecz szkoły opisanych w regulaminie przyznawania tego dodatku.

Redukcja etatów m.in. sprzątaczek doprowadzi zaś nie tylko do obarczenia pozostałych pracowników dodatkowymi zadaniami (bez podwyższenia wynagrodzenia), ale też stawia pod znakiem zapytania możliwość przestrzegania w szkołach i placówkach oświatowych wszystkich wymogów sanitarnych związanych z higieną. Wielu dyrektorów rybnickich szkół alarmuje ZNP, że zapewnienie uczniom odpowiednich warunków pracy w dobie pandemii koronawirusa po zwolnieniu części sprzątaczek stanie się praktycznie niemożliwe.

A wszystko to w sytuacji, gdy Rybnik znalazł się na czele zestawienia odsetka uczniów przebywających na kwarantannie.

Dlatego ZNP mobilizuje cała lokalną społeczność – media, radnych, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, rodziców – do nacisku na władze miasta, by wycofały się z tych szkodliwych planów.

– Na pewno nie ustąpimy – zapewnia prezes Faksa-Lerch.

Jej zdaniem, Rybnik może stać się precedensem dla całego kraju. Do tej pory bowiem samorządy powstrzymywały się przed drastycznymi cięciami w oświacie. Jeśli jednak Rybnik przeforsuje swoje projekty, to inne miasta i gminy mogą pójść tym samym szlakiem.

(PS, GN)

Materiał interwencyjny z rybnickiego rynku przygotowany przez redaktora Jakuba Pochwyta dla telewizji TVT można zobaczyć pod linkami:

https://www.youtube.com/watch?v=Z-XSkdfEpDs&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3OfLDz4l3Am0KCKqDUoX3tWJfyov7mUb1vZiiMA7hHR9KrfI_Dktyxa88

https://youtu.be/Z-XSkdfEpDs

tvt

Wywiad redaktora Arkadiusza Żabki dla Radia 90

https://youtu.be/H6GDrLKWyA0

90


 ZOSTAŃ CZŁONKIEM ZWIĄZKU NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO 

plakat ZNP


Zebrania stacjonarne w Oddziale ZNP w Rybniku

Zebrania Zarządu Oddziału ZNP – godz. 14:00, ul. Orzeszkowej 17

Zebrania Zarządów Ognisk ZNP– godz. 16:00, ul. T. Kościuszki 5
ZASIŁKI STATUTOWE

      Do otrzymania zasiłków statutowych uprawniony jest każdy członek ZNP po przynajmniej rocznej przynależności do związku.

      Wypłata zasiłków następuje po przedłożeniu właściwego dokumentu, potwierdzającego zdarzenie:

     Aby otrzymać zasiłek należy wypełnić wniosek

       KWOTY ZASIŁKÓW STATUTOWYCH

Dla zdarzeń losowych objętych zasiłkiem statutowym, które miały miejsce w roku kalendarzowym 2022 obowiązują kwoty:

Uchwałą nr 28 z dnia 29 grudnia 2022 roku Zarząd Oddziału ZNP w Rybniku zmienił wysokość i zakres zasiłków statutowych dla zdarzeń losowych, które wydarzą się po 1 stycznia 2023

Do wniosku o zasiłek statutowy należy załączyć odpowiednio:

REGULAMIN PRZYZNAWANIA ZASIŁKÓW STATUTOWYCH I ZAPOMÓG LOSOWYCH W ODDZIALE ZNP W RYBNIKU


PACZKA DLA CHOREGO

Każdemu członkowi ZNP, który od 1 stycznia 2023 r. przebywał na L4 nieprzerwanie ponad 28 dni przysługuje paczka dla chorującego, na kwotę 60 złotych – raz do roku.  Odpowiedzialny za jej przygotowanie i dostarczenie jest Zarząd Ogniska, który przedkłada w Oddziale ZNP w Rybniku fakturę lub paragon potwierdzający zakup.

DANE DO FAKTURY (dane muszą być równocześnie):

NABYWCA:

Związek Nauczycielstwa Polskiego
ul. Juliana Smulikowskiego 6/8
00-389 Warszawa
NIP: 526 000 18 84

ODBIORCA:

Związek Nauczycielstwa Polskiego
Oddział w Rybniku
ul. Tadeusza Kościuszki 5
44-200 Rybnik

—————————————————————————————–

Zamiast faktury do kwoty 450 zł może być zastosowany PARAGON z NIP: 526 000 18 84
(paragon taki jest traktowany jako faktura uproszczona i dane nabywcy i odbiorcy nie są potrzebne)


ZAPOMOGI LOSOWE

Zapomoga losowa przyznawana jest członkowi ZNP posiadającemu co najmniej 2-letni staż przynależności związkowej, który na skutek zdarzeń losowych, zwłaszcza klęsk żywiołowych doznał znacznego uszczerbku majątkowego, albo ponosi znaczne wydatki związane z leczeniem lub rehabilitacją.

Zapomóg udziela się w przypadkach losowych:
• straty materialne w wyniku pożaru, powodzi, włamania, kradzieży, zalania;
• wydatki związane z leczeniem ciężkich schorzeń, pobytem w szpitalu, przebytymi operacjami;

Zapomogi przyznawane są raz na 2 lata.
W celu otrzymania zapomogi należy dostarczyć do biura Oddziału ZNP w Rybniku:
• wypełniony wniosek o zapomogę oraz dołączyć odpowiednią dokumentację:

* w przypadku długotrwałej choroby, leczenia ciężkich schorzeń, pobytu w szpitalach i przebytej operacji – aktualne zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia lub kartę leczenia szpitalnego oraz dokumenty potwierdzające poniesione koszty leczenia (imienne faktury);
* w przypadku pożaru – zaświadczenie ze Straży Pożarnej;
* w przypadku powodzi i huraganów – zaświadczenie z Urzędu Miasta/Gminy;
* w przypadku zalania mieszkania – zaświadczenie z administracji zarządu budynkiem;
* w przypadku kradzieży – protokół z Policji.

Aby otrzymać zapomogę należy wypełnić wniosek

REGULAMIN PRZYZNAWANIA ZASIŁKÓW STATUTOWYCH I ZAPOMÓG LOSOWYCH W ODDZIALE ZNP W RYBNIKU


KALENDARZ IMPREZ KULTURALNO – SPORTOWO – ARTYSTYCZNYCH

Członkowie ZNP Oddziału w Rybniku biorący udział w imprezie z kalendarza ZNP  mogą się ubiegać 2 razy w roku o dofinansowanie, pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia udziału Prezesowi Oddziału ZNP w Rybniku i w wysokości ustalonej indywidualnie dla danej imprezy