Fotogaleria


Aktualności


ZNP na facebooku


Historia Związku Nauczycielstwa Polskiego


Kultura i turystyka

Ciechocinek oferta sanatorium 19 maja – 2 czerwca 2024


IMPREZY TURYSTYCZNO – KULTURALNO – SANATORYJNE 

suitcase-gc07f33a46_1920

Koleżanki i Koledzy

Realizując planowany kalendarz wyjazdów turystycznych dla naszych Członków ZNP i ich Rodzin w roku 2023 przedstawiamy poszerzone i częściowo już skonkretyzowane  propozycje.

Wszystkie propozycje są organizowane we współpracy Oddziałów ZNP:
Mysłowice, Rybnik, Sosnowiec, Żory.

Członkowie ZNP będą objęci wszystkimi możliwymi zniżkami i dofinansowaniami.

Rezerwacja telefoniczna 32 42 22 876 w Biurze  ZNP Rybnik


NASZE PROPOZYCJE:

Imprezy kulturalno-turystyczne o charakterze zorganizowanym – 2024 r.


Związek Nauczycielstwa Polskiego serdecznie zaprasza

do indywidulanego wypoczynku
w hotelach, ośrodkach wczasowych i sanatoryjnych ZNP zlokalizowanych na terenie całego kraju

członkom ZNP w naszych ośrodkach przysługuje 15% zniżka

holidays-g16e7538aa_1920

Zapraszamy Państwa do spędzenia urlopu w naszym ośrodku, w Beskidzie Śląskim, w Ustroniu.
Oferujemy pobyt w komfortowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym, klimatyzowaną restaurację i dwie sale konferencyjne, domową, świąteczną kuchnię, miłą atmosferę oraz możliwość organizacji imprez dodatkowych (wycieczki, ogniska, wieczory góralskie i taneczne).

 

Zaprasza na wakacyjne pobyty pełne niezapomnianych atrakcji i przygód dla całej rodziny. Zakopane to zakątek w Polsce w którym każdy dzień jest nową przygoda. Gdzie można rozkoszować się morzem zieleni, alpejskim mikroklimatem i pieszymi wycieczkami.

Dzieci do lat 3 – bezpłatnie, zniżka dla dzieci do lat 12 w wysokości 50%.
Członkowie ZNP – 15% zniżki po okazaniu legitymacji związkowej.
Do podanej ceny należy doliczyć opłatę klimatyczną, za każdy rozpoczęty dzień pobytu pobieraną przez UM w Zakopanem płatną w Recepcji Centrum w wysokości 2,00 zł od osoby.
Do dyspozycji gości sala telewizyjna, sala teatralna, tarasy widokowe z możliwością korzystania
z leżaków, możliwość organizacji imprez dodatkowo płatnych (wycieczki, ogniska, wieczory góralskie
i taneczne, wyjazdy na termy).

Rezerwacji prosimy dokonywać e-mailem: [email protected]
lub telefonicznie: 18/2068051;  501-009-610

Dom z epoki wiktoriańskiej położony ok. 800m od wyciągu krzesełkowego na Szrenicę.
Posiada 107 miejsc na noclegi. Noclegi w Centrum miasta, a jednocześnie w zacisznej okolicy wśród drzew. Tanie pokoje z łazienkami po remoncie i kilka bardzo tanich pokoi w klasie ekonomicznej. Do Państwa dyspozycji dwie duże świetlice, jadalnia z widokiem na las i góry oraz pyszne, domowe posiłki. Teren ogrodzony, dużo miejsca do parkowania – bezpłatnie.
Przy domu znajduje się siłownia plenerowa, dwa boiska orliki oraz nowoczesna Miejska Hala Sportowa.
Najserdeczniej zapraszamy na wypoczynek w Karkonosze do naszego Domu.

Organizujemy wczasy, szkolenia, narady, imprezy okolicznościowe, usługi hotelowe i gastronomiczne. „Huzar” – posiada komfortowe pokoje 1, 2, 3 i 4 osobowe oraz studia z pełnym węzłem sanitarnym, TV – do dyspozycji 48 miejsc oraz  salę konferencyjną. Przy Ośrodku do dyspozycji gości: 3 garaże , parking niestrzeżony.

Obok budynku „Huzar” znajduje się budynek „Relaks” – ceny od 40 zł do 80 zł. Obiekt ten posiada 8 komfortowych miejsc 2 pokoje typu studio. Pokoje po remoncie z łazienkami, TV, radiem, czajnikiem bezprzewodowym oraz posiada bezprzewodowy – bezpłatny dostęp do Internetu.

W Krynicy Zdroju znajdują się: najdłuższa w Polsce Kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką (1114 m n.p.m.), kolej terenowo – linowa na Górę Parkową (741 m n.p.m.), kilkanaście wyciągów narciarskich (o różnym stopniu trudności), kryte lodowisko, baseny kąpielowe, korty tenisowe, tereny do uprawiania turystyki górskiej, kolarstwa górskiego i rekreacji. Ceny: dla dzieci zniżki, przy zorganizowanych grupach zniżki i preferencje.

Dom Nauczyciela zlokalizowany jest w centrum miasta, bardzo blisko parku miejskiego. W pobliżu sklepy spożywcze, poczta, banki, punkty gastronomiczne. Pokoje 1-, 2-, 3-, 4- osobowe, część z prywatnymi łazienkami. W pokojach czajnik elektryczny i szklanki. Zapewnia pościel i ręczniki. Obiekt posiada salę konferencyjną na 100 osób oraz salę klubową. Dom Nauczyciela oferuje noclegi dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych. W budynku działa bezprzewodowy Internet (Wi-Fi), bezpłatnie udostępniany dla gości. Do dyspozycji ogrodzony bezpłatny parking.

Ośrodek Leczniczo-Wypoczynkowy ZNP „DELFIN” położony w zabytkowym dworku z 1914 roku znajduje się zaledwie 100 m od morza. Baza noclegowa posiada 56 miejsc w pokojach 1, 2, 3, 4 osobowych i apartamentach o zróżnicowanym standardzie i cenach. Mikroklimat tego urokliwego ośrodka, który wraz z przylegającym mu terenem jest zabytkiem, wpływają kojąco na przebywających tu gości. Bliskość morza i lasów oraz unikalnego środowiska Ustki: klify mors

kie, czysta woda, wydmy, lasy sosnowe oraz powietrze bogate w brom i sole jodu skutecznie leczące choroby układu: oddechowego, krążeniowego, choroby pochodzenia reumatycznego to niepodważalne fakty. Możliwość korzystania z tras spacerowych i rowerowych oraz organizowanych wycieczek do:Trójmiasta, Słowińskiego Parku Narodowego, Słupska, Darłowa, na Półwysep Helski, po Ziemi Kaszubskiej czy rejs po Zatoce Gdańskiej lub Bałtijska to formy proponowane dla turystów – zwolenników czynnego wypoczynku. Ośrodek organizuje również konferencje, sympozja, szkolenia, krótkie pobyty okolicznościowe np. weekendowe imieniny, połowy ryb z kutra na morzu, jesienne grzybobranie, bale, bankiety.

Ciechocinek to jedno z najbardziej znanych miast uzdrowiskowych w Polsce. Do miejscowości przyciągają nie tylko jego walory zdrowotne, ale również atrakcje związane z wypoczynkiem. Liczne kawiarenki, parki czy dancingi dają okazję by poznać nowe osoby. Kuracjuszy cieszy także duża baza sanatoriów i szpitali uzdrowiskowych.
Nałęczów – budynek Sanatorium Związku Nauczycielstwa Polskiego im. Władysława Petrykiewicza znajduje się w cichej i spokojnej północno-zachodniej części miasta w dzielnicy „Wąwozy”, teren jest ogrodzony, zadrzewiony i zajmuje 2,25 hektara. Oferuje kompleksowe warunki do wypoczynku, leczenia i rehabilitacji. W ofercie szeroka gama zabiegów leczniczych wykonywanych we własnej bazie zabiegowej. Podstawę terapii stanowią zabiegi balneologiczne i fizjoterapeutyczne oraz zróżnicowany, stale doskonalony system żywieniowy. Opiekę medyczną roztacza fachowy zespół lekarzy, pielęgniarek oraz fizjoterapeutów, który pomaga powrócić do zdrowia. Odpowiednie warunki klimatyczne i bogata gama zabiegów z zakresu fizykoterapii, hydroterapii i ćwiczeń leczniczych umożliwia uzyskanie bardzo skutecznych efektów w zakresie leczenia uzdrowiskowego. Budynek Sanatorium jest przyjazny osobom niepełnosprawnym. (podjazd, windy, łazienki).
Szczawnica – Od strony południowej roztacza się niezapomniany widok na pasmo Pienin. Od północy Ośrodek styka się bezpośrednio z lasem modrzewiowym. Niżej, od strony zachodniej czynna ścieżka zdrowia. 140 miejsc hotelowych, w  1, 2 i 3 osobowych pokojach z TV SAT, jadalnia na miejscu, sala gimnastyczna, świetlica, taras widokowy na IV piętrze, bibliotekę (5,5 tys. woluminów), parking obok ośrodka, dostęp do Internetu, również bezprzewodowy. Na miejscu oferujemy 51 rodzajów zabiegów leczniczych i relaksujących. Specjalizujemy sie w leczeniu i rehabilitacji schorzeń: układu oddechowego(astma, POCHP), układu narządów ruchu (z wyjątkiem osób na wózkach inwalidzkich), układu trawiennego (otyłość, cukrzyca). Organizujemy: pobyty sanatoryjne, turnusy rehabilitacyjne, wczasy rodzinne, pobyty weekendowe, pobyty świąteczne i noworoczne, zimowiska i kolonie, spotkania, szkolenia, konferencje. Organizujemy następujące formy leczenia:  leczenie uzdrowiskowe – 21 dniowe (NFZ), pobyty grup zorganizowanych, pobyty pełnopłatne (turnusy sanatoryjne, neurologiczne, diagnostyczne i diagnostyczno – rehabilitacyjne), pobyty z dofinansowaniem PFRON

Hotele „Logos” w :  suitcase-g974a6f3fd_1920

Warszawie
Zakopanem
Suwałkach
Augustowie
Gdańsku
Lublinie

.


Kalendarz Imprez Kulturalno-Sportowo-Artystycznych Zarządu Głównego ZNP – 2023 r.

Związek Nauczycielstwa Polskiego jest organizatorem wielu wydarzeń kulturalnych, sportowych i turystycznych odbywających się w całej Polsce z udziałem nauczycieli i pracowników oświaty, ich rodzin, a często także lokalnej społeczności. Wydarzenia te cieszą się dużą popularnością, a ich organizatorami są związkowi liderzy, często współpracujący z lokalnymi organizacjami lub ogólnopolskimi związkami sportowymi.

Związek organizuje m.in. imprezy kulturalno-artystyczne (przeglądy, plenery, wystawy, warsztaty, konkursy literackie, fotograficzne, plastyczne),  turnieje sportowe drużynowe i indywidualne, maratony, regaty, spływy, rajdy piesze i motorowe.

Zachęcamy do udziału! Wszystkie wydarzenia zostały opisane w „Kalendarzu ogólnopolskich imprez kulturalnych, sportowych i turystycznych ZNP na rok 2023”, który publikujemy poniżej w nowej odsłonie.

KALENDARZ ZG ZNP 2023

Kalendarz Imprez Kulturalno-Sportowo-Artystycznych Okręgu Śląskiego ZNP – 2023 r.

KALENDARZ OKRĘG ŚLĄSKI ZNP 2023