Galeria

Aktualności

ZNP na facebooku

Historia Związku Nauczycielstwa Polskiego

Kultura i turystyka


Kalendarz Imprez Kulturalno-Sportowo-Artystycznych Okręgu Śląskiego ZNP – 2021 r.

→KALENDARZ←

k1

 

k2

k3

k4

k5

k6

k7

k8

k9

Serdecznie zachęcamy do udziału 


Ostatni koncert PERFECTU

z okazji  40-lecia zespołu Perfect

Z POWODU EPIDEMII CORONAVIRUSA KONCERT JEST ODWOŁANY

osoby zapisane prosimy o kontakt z biurem ZNP

perfect1


Związek Nauczycielstwa Polskiego serdecznie zaprasza do wypoczynku

w hotelach, ośrodkach wczasowych i sanatoryjnych

członkom ZNP przysługuje 15% zniżka

Zapraszamy Państwa do spędzenia urlopu w naszym ośrodku, w Beskidzie Śląskim, w Ustroniu.
Oferujemy pobyt w komfortowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym, klimatyzowaną restaurację i dwie sale konferencyjne, domową, świąteczną kuchnię, miłą atmosferę oraz możliwość organizacji imprez dodatkowych (wycieczki, ogniska, wieczory góralskie i taneczne).

Zaprasza na wakacyjne pobyty pełne niezapomnianych atrakcji i przygód dla całej rodziny. Zakopane to zakątek w Polsce w którym każdy dzień jest nową przygoda. Gdzie można rozkoszować się morzem zieleni, alpejskim mikroklimatem i pieszymi wycieczkami.

Dzieci do lat 3 – bezpłatnie, zniżka dla dzieci do lat 12 w wysokości 50%.
Członkowie ZNP – 15% zniżki po okazaniu legitymacji związkowej.
Do podanej ceny należy doliczyć opłatę klimatyczną, za każdy rozpoczęty dzień pobytu pobieraną przez UM w Zakopanem płatną w Recepcji Centrum w wysokości 2,00 zł od osoby.
Do dyspozycji gości sala telewizyjna, sala teatralna, tarasy widokowe z możliwością korzystania
z leżaków, możliwość organizacji imprez dodatkowo płatnych (wycieczki, ogniska, wieczory góralskie
i taneczne, wyjazdy na termy).

Rezerwacji prosimy dokonywać e-mailem: ncwr@vp.pl
lub telefonicznie: 18/2068051;  501-009-610

Dom z epoki wiktoriańskiej położony ok. 800m od wyciągu krzesełkowego na Szrenicę.
Posiada 107 miejsc na noclegi. Noclegi w Centrum miasta, a jednocześnie w zacisznej okolicy wśród drzew. Tanie pokoje z łazienkami po remoncie i kilka bardzo tanich pokoi w klasie ekonomicznej. Do Państwa dyspozycji dwie duże świetlice, jadalnia z widokiem na las i góry oraz pyszne, domowe posiłki. Teren ogrodzony, dużo miejsca do parkowania – bezpłatnie.
Przy domu znajduje się siłownia plenerowa, dwa boiska orliki oraz nowoczesna Miejska Hala Sportowa.
Najserdeczniej zapraszamy na wypoczynek w Karkonosze do naszego Domu.

Organizujemy wczasy, szkolenia, narady, imprezy okolicznościowe, usługi hotelowe i gastronomiczne. „Huzar” – posiada komfortowe pokoje 1, 2, 3 i 4 osobowe oraz studia z pełnym węzłem sanitarnym, TV – do dyspozycji 48 miejsc oraz  salę konferencyjną. Przy Ośrodku do dyspozycji gości: 3 garaże , parking niestrzeżony.

Obok budynku „Huzar” znajduje się budynek „Relaks” – ceny od 40 zł do 80 zł. Obiekt ten posiada 8 komfortowych miejsc 2 pokoje typu studio. Pokoje po remoncie z łazienkami, TV, radiem, czajnikiem bezprzewodowym oraz posiada bezprzewodowy-bezpłatny dostęp do internetu.

W Krynicy Zdroju znajdują się: najdłuższa w Polsce Kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką (1114 m n.p.m.), kolej terenowo-linowa na Górę Parkową (741 m n.p.m.), kilkanaście wyciągów narciarskich (o różnym stopniu trudności), kryte lodowisko, baseny kąpielowe, korty tenisowe, tereny do uprawiania turystyki górskiej, kolarstwa górskiego i rekreacji. Ceny: dla dzieci zniżki, przy zorganizowanych grupach zniżki i preferencje.

w Gdyni – Obiekt położony nad morzem, przy trasie Gdynia – Sopot.Do plaży tylko 200 metrów! Do dyspozycji gości 32 miejsca noclegowe w pokojach 1-, 2-, 3-, 4- osobowych, sala konferencyjna na 20-25 miejsc, parking, Nocleg 30-60 PLN.Przyjmujemy gości indywidualnych i grupy zorganizowane, od września do czerwca – ceny dla grup do negocjacji.W pokojach: radia, TV.
w SopocieHotel posiada 30 miejsc noclegowych w pokojach 2-, 3-, 4-, osobowych z umywalkami i z kabinami prysznicowymi. Wszystkie pokoje wyposażone są w kolorowe telewizory z możliwością odbioru telewizji satelitarnej.Restauracja składa się z sali konsumpcyjnej i bankietowej, które mogą pomieścić 50 osób. Kuchnia słynie z dobrych dań o przystępnej cenie.
we Wrocławiu – usytuowany jest w pobliżu centrum miasta, w okolicach placu Grunwaldzkiego. Jest doskonałą bazą noclegową za niewielkie pieniądze.Oferuje 55 miejsc noclegowych w pokojach wyposażonych w TV, radio, czajnik elektryczny, od 1-osob.  do 4 osob. o różnym standardzie. Nie ma bazy żywieniowej. Wcześniejsza rezerwacja miejsc zapewni Państwu pewny nocleg.
w Hajnowce – Dom Nauczyciela zlokalizowany jest w centrum miasta, bardzo blisko parku miejskiego. W pobliżu sklepy spożywcze, poczta, banki, punkty gastronomiczne. Pokoje 1-, 2-, 3-, 4- osobowe,część z prywatnymi łazienkami. W pokojach czajnik elektryczny i szklanki. Zapewnia pościel i ręczniki.Obiekt posiada salę konferencyjną na 100 osób oraz salę klubową. Dom Nauczyciela oferuje noclegi dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych. W budynku działa bezprzewodowy internet (Wi-Fi), bezpłatnie udostępniany dla gości. Do dyspozycji ogrodzony bezpłatny parking.

Ośrodek Leczniczo-Wypoczynkowy ZNP „DELFIN” położony w zabytkowym dworku z 1914 roku znajduje się zaledwie 100 m od morza. Baza noclegowa posiada 56 miejsc w pokojach 1, 2, 3, 4 osobowych i apartamentach o zróżnicowanym standardzie i cenach. Mikroklimat tego urokliwego ośrodka, który wraz z przylegającym mu terenem jest zabytkiem, wpływają kojąco na przebywających tu gości. Bliskość morza i lasów oraz unikalnego środowiska Ustki: klify mors

kie, czysta woda, wydmy, lasy sosnowe oraz powietrze bogate w brom i sole jodu skutecznie leczące choroby układu: oddechowego, krążeniowego, choroby pochodzenia reumatycznego to niepodważalne fakty. Możliwość korzystania z tras spacerowych i rowerowych oraz organizowanych wycieczek do:Trójmiasta, Słowińskiego Parku Narodowego, Słupska, Darłowa, na Półwysep Helski, po Ziemi Kaszubskiej czy rejs po Zatoce Gdańskiej lub Bałtijska to formy proponowane dla turystów – zwolenników czynnego wypoczynku. Ośrodek organizuje również konferencje, sympozja, szkolenia, krótkie pobyty okolicznościowe np. weekendowe imieniny, połowy ryb z kutra na morzu, jesienne grzybobranie, bale, bankiety.

Ciechocinek to jedno z najbardziej znanych miast uzdrowiskowych w Polsce. Do miejscowości przyciągają nie tylko jego walory zdrowotne, ale również atrakcje związane z wypoczynkiem. Liczne kawiarenki, parki czy dancingi dają okazję by poznać nowe osoby. Kuracjuszy cieszy także duża baza sanatoriów i szpitali uzdrowiskowych.
Nałęczów – budynek Sanatorium Związku Nauczycielstwa Polskiego im. Władysława Petrykiewicza znajduje się w cichej i spokojnej północno-zachodniej części miasta w dzielnicy „Wąwozy”, teren jest ogrodzony, zadrzewiony i zajmuje 2,25 hektara. Oferuje kompleksowe warunki do wypoczynku, leczenia i rehabilitacji. W ofercie szeroka gama zabiegów leczniczych wykonywanych we własnej bazie zabiegowej. Podstawę terapii stanowią zabiegi balneologiczne i fizjoterapeutyczne oraz zróżnicowany, stale doskonalony system żywieniowy. Opiekę medyczną roztacza fachowy zespół lekarzy, pielęgniarek oraz fizjoterapeutów, który pomaga powrócić do zdrowia. Odpowiednie warunki klimatyczne i bogata gama zabiegów z zakresu fizykoterapii, hydroterapii i ćwiczeń leczniczych umożliwia uzyskanie bardzo skutecznych efektów w zakresie leczenia uzdrowiskowego. Budynek Sanatorium jest przyjazny osobom niepełnosprawnym. (podjazd, windy, łazienki).
Szczawnica – Od strony południowej roztacza się niezapomniany widok na pasmo Pienin. Od północy Ośrodek styka się bezpośrednio z lasem modrzewiowym. Niżej, od strony zachodniej czynna ścieżka zdrowia. 140 miejsc hotelowych, w  1, 2 i 3 osobowych pokojach z TV SAT, jadalnia na miejscu, sala gimnastyczna, świetlica, taras widokowy na IV piętrze, bibliotekę (5,5 tys. woluminów), parking obok ośrodka, dostęp do internetu, również bezprzewodowy. Na miejscu oferujemy 51 rodzajów zabiegów leczniczych i relaksujących. Specjalizujemy sie w leczeniu i rehabilitacji schorzeń: układu oddechowego(astma, POCHP), układu narządów ruchu (z wyjątkiem osób na wózkach inwalidzkich), układu trawiennego (otyłość, cukrzyca). Organizujemy:pobyty sanatoryjne, turnusy rehabilitacyjne, wczasy rodzinne, pobyty weekendowe, pobyty świąteczne i noworoczne, zimowiska i kolonie, spotkania, szkolenia, konferencje. Organizujemy następujące formy leczenia:  leczenie uzdrowiskowe – 21 dniowe (NFZ), pobyty grup zorganizowanych, pobyty pełnopłatne (turnusy sanatoryjne, neurologiczne, diagnostyczne i diagnostyczno – rehabilitacyjne), pobyty z dofinansowaniem PFRON


NOWE zasady preferencji dla członków ZNP – obowiązują od 21.09.2020 r. do 31.12.2020 r.

Każdy członek ZNP korzystający z bazy noclegowej następujących obiektów: Augustów, Gdańsk, Ustroń-Jaszowiec, Lublin, Suwałki, Szklarska Poręba, Ustka, Warszawa, NCWR Zakopane

otrzyma dopłatę w wysokości: 50 zł w przypadku pobytu dwudniowego i 100 zł w przypadku pobytu trzydniowego (i dłuższego).

Członek wybiera dopłatę korzystniejszą dla siebie (15% zniżki lub jedną z wyżej wymienionych dopłat)