Galeria

Aktualności

ZNP na facebooku

Historia Związku Nauczycielstwa Polskiego

Kultura i turystyka


Kalendarz Imprez Kulturalno-Sportowo-Artystycznych Okręgu Śląskiego ZNP – 2021 r.

→KALENDARZ←

k1

 

k2

k3

k4

k5

k6

k7

k8

k9

Serdecznie zachęcamy do udziału 


Regulamin IX Ogólnopolskiego Zlotu Motocyklowego Pracowników Oświaty – Jura’2021    

11-13  czerwca 2021

MZ9

 

  1. Organizator: Zarząd Oddziału ZNP w Rybniku, ul. Kościuszki 5 [tel. (32) 422 28 76; rybnik@znp.edu.pl]
  2. W zlocie może uczestniczyć członek ZNP (posiadający motocykl lub będący pasażerem), jego współmałżonek lub osoba towarzysząca.

 Wpłaty na konto ZO ZNP Rybnik, ul. Kościuszki 5,  44-200 Rybnik

Pekao SA nr 73 1240 4357 1111 0000 5320 8228

lub gotówką do kasy Oddziału.

  1. Każdy uczestnik zobowiązany jest do zapoznania się z Regulaminem Zlotu, który przesłany zostanie do każdego Oddziału ZNP, będzie zamieszczony na stronach www.rybnik.znp.edu.pl a także www.znp.edu.pl
  2. Mapa przejazdu oraz koszulki zlotowe będą wydawane w dniu przyjazdu.
  1. Warunkiem przemieszczania się motocyklami i udziału w wyjeździe jest trzeźwość kierowcy.
  1. Warunki uczestnictwa w przejeździe trasą Zlotu:
  1. Każdy z uczestników zgodnie z regulaminem zlotu i uczestnictwa w wyjeździe,  zobowiązany jest do stosowania się do poleceń organizatora oraz służb mundurowych. Za zachowanie uczestników na i poza terenem zlotu organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności.  Oznacza to, że każdy uczestnik zlotu ponosi odpowiedzialność za własne czyny i zachowanie.
  1. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne straty i szkody w stosunku do uczestników imprezy oraz ich sprzętu, jak i za szkody i straty spowodowane pośrednio i bezpośrednio w stosunku do osób trzecich.
  1. Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby wszyscy uczestnicy zlotu byli zadowoleni, jednakże każdy uczestnik zlotu zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu imprezy.
  1. Częścią integralną Regulaminu jest Program Zlotu. Z uwagi na pogodę mogą wystąpić w nim zmiany. Udział w konkursach zlotowych wymaga posiadania aparatu fotograficznego lub komórki z podobną funkcją.

Osoba odpowiedzialna: Prezes Oddz.  Rybnik Izabela Faksa-Lerch

Osoba do kontaktu Oddział Rybnik: Bogumiła Maryańska  (601) 865 282

Ważne: z uwagi na sytuację sanitarno-epidemiologiczną w kraju,
uczestnicy proszeni są o odpowiedzialność dotyczącą decyzji o wyjeździe,
dystansie społecznym i podstawowych zasadach współpracy w grupie.

MZ9.1 

Program IX Ogólnopolskiego Zlotu  Motocyklowego Pracowników Oświaty Jura’ 2021*

MZ9.1

 


Związek Nauczycielstwa Polskiego serdecznie zaprasza do wypoczynku

w hotelach, ośrodkach wczasowych i sanatoryjnych

członkom ZNP przysługuje 15% zniżka

Przedłużono preferencyjne zasady dla członków ZNP do końca 2021 roku:

Każdy członek ZNP korzystający z bazy noclegowej następujących obiektów:

Augustów, Gdańsk, Ustroń-Jaszowiec, Lublin, Suwałki, Szklarska Poręba, Ustka, Warszawa, NCWR Zakopane

otrzyma przy uiszczaniu należności w obiekcie, dopłatę w wysokości: 50 zł w przypadku pobytu dwudniowego i 100 zł w przypadku pobytu trzydniowego (i dłuższego).

Członek wybiera dopłatę korzystniejszą dla siebie (15% zniżki lub jedną z wyżej wymienionych dopłat)

 

Zapraszamy Państwa do spędzenia urlopu w naszym ośrodku, w Beskidzie Śląskim, w Ustroniu.
Oferujemy pobyt w komfortowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym, klimatyzowaną restaurację i dwie sale konferencyjne, domową, świąteczną kuchnię, miłą atmosferę oraz możliwość organizacji imprez dodatkowych (wycieczki, ogniska, wieczory góralskie i taneczne).

Zaprasza na wakacyjne pobyty pełne niezapomnianych atrakcji i przygód dla całej rodziny. Zakopane to zakątek w Polsce w którym każdy dzień jest nową przygoda. Gdzie można rozkoszować się morzem zieleni, alpejskim mikroklimatem i pieszymi wycieczkami.

Dzieci do lat 3 – bezpłatnie, zniżka dla dzieci do lat 12 w wysokości 50%.
Członkowie ZNP – 15% zniżki po okazaniu legitymacji związkowej.
Do podanej ceny należy doliczyć opłatę klimatyczną, za każdy rozpoczęty dzień pobytu pobieraną przez UM w Zakopanem płatną w Recepcji Centrum w wysokości 2,00 zł od osoby.
Do dyspozycji gości sala telewizyjna, sala teatralna, tarasy widokowe z możliwością korzystania
z leżaków, możliwość organizacji imprez dodatkowo płatnych (wycieczki, ogniska, wieczory góralskie
i taneczne, wyjazdy na termy).

Rezerwacji prosimy dokonywać e-mailem: ncwr@vp.pl
lub telefonicznie: 18/2068051;  501-009-610

Dom z epoki wiktoriańskiej położony ok. 800m od wyciągu krzesełkowego na Szrenicę.
Posiada 107 miejsc na noclegi. Noclegi w Centrum miasta, a jednocześnie w zacisznej okolicy wśród drzew. Tanie pokoje z łazienkami po remoncie i kilka bardzo tanich pokoi w klasie ekonomicznej. Do Państwa dyspozycji dwie duże świetlice, jadalnia z widokiem na las i góry oraz pyszne, domowe posiłki. Teren ogrodzony, dużo miejsca do parkowania – bezpłatnie.
Przy domu znajduje się siłownia plenerowa, dwa boiska orliki oraz nowoczesna Miejska Hala Sportowa.
Najserdeczniej zapraszamy na wypoczynek w Karkonosze do naszego Domu.

Organizujemy wczasy, szkolenia, narady, imprezy okolicznościowe, usługi hotelowe i gastronomiczne. „Huzar” – posiada komfortowe pokoje 1, 2, 3 i 4 osobowe oraz studia z pełnym węzłem sanitarnym, TV – do dyspozycji 48 miejsc oraz  salę konferencyjną. Przy Ośrodku do dyspozycji gości: 3 garaże , parking niestrzeżony.

Obok budynku „Huzar” znajduje się budynek „Relaks” – ceny od 40 zł do 80 zł. Obiekt ten posiada 8 komfortowych miejsc 2 pokoje typu studio. Pokoje po remoncie z łazienkami, TV, radiem, czajnikiem bezprzewodowym oraz posiada bezprzewodowy-bezpłatny dostęp do internetu.

W Krynicy Zdroju znajdują się: najdłuższa w Polsce Kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką (1114 m n.p.m.), kolej terenowo-linowa na Górę Parkową (741 m n.p.m.), kilkanaście wyciągów narciarskich (o różnym stopniu trudności), kryte lodowisko, baseny kąpielowe, korty tenisowe, tereny do uprawiania turystyki górskiej, kolarstwa górskiego i rekreacji. Ceny: dla dzieci zniżki, przy zorganizowanych grupach zniżki i preferencje.

w Gdyni – Obiekt położony nad morzem, przy trasie Gdynia – Sopot.Do plaży tylko 200 metrów! Do dyspozycji gości 32 miejsca noclegowe w pokojach 1-, 2-, 3-, 4- osobowych, sala konferencyjna na 20-25 miejsc, parking, Nocleg 30-60 PLN.Przyjmujemy gości indywidualnych i grupy zorganizowane, od września do czerwca – ceny dla grup do negocjacji.W pokojach: radia, TV.
w SopocieHotel posiada 30 miejsc noclegowych w pokojach 2-, 3-, 4-, osobowych z umywalkami i z kabinami prysznicowymi. Wszystkie pokoje wyposażone są w kolorowe telewizory z możliwością odbioru telewizji satelitarnej.Restauracja składa się z sali konsumpcyjnej i bankietowej, które mogą pomieścić 50 osób. Kuchnia słynie z dobrych dań o przystępnej cenie.
we Wrocławiu – usytuowany jest w pobliżu centrum miasta, w okolicach placu Grunwaldzkiego. Jest doskonałą bazą noclegową za niewielkie pieniądze.Oferuje 55 miejsc noclegowych w pokojach wyposażonych w TV, radio, czajnik elektryczny, od 1-osob.  do 4 osob. o różnym standardzie. Nie ma bazy żywieniowej. Wcześniejsza rezerwacja miejsc zapewni Państwu pewny nocleg.
w Hajnowce – Dom Nauczyciela zlokalizowany jest w centrum miasta, bardzo blisko parku miejskiego. W pobliżu sklepy spożywcze, poczta, banki, punkty gastronomiczne. Pokoje 1-, 2-, 3-, 4- osobowe,część z prywatnymi łazienkami. W pokojach czajnik elektryczny i szklanki. Zapewnia pościel i ręczniki.Obiekt posiada salę konferencyjną na 100 osób oraz salę klubową. Dom Nauczyciela oferuje noclegi dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych. W budynku działa bezprzewodowy internet (Wi-Fi), bezpłatnie udostępniany dla gości. Do dyspozycji ogrodzony bezpłatny parking.

Ośrodek Leczniczo-Wypoczynkowy ZNP „DELFIN” położony w zabytkowym dworku z 1914 roku znajduje się zaledwie 100 m od morza. Baza noclegowa posiada 56 miejsc w pokojach 1, 2, 3, 4 osobowych i apartamentach o zróżnicowanym standardzie i cenach. Mikroklimat tego urokliwego ośrodka, który wraz z przylegającym mu terenem jest zabytkiem, wpływają kojąco na przebywających tu gości. Bliskość morza i lasów oraz unikalnego środowiska Ustki: klify mors

kie, czysta woda, wydmy, lasy sosnowe oraz powietrze bogate w brom i sole jodu skutecznie leczące choroby układu: oddechowego, krążeniowego, choroby pochodzenia reumatycznego to niepodważalne fakty. Możliwość korzystania z tras spacerowych i rowerowych oraz organizowanych wycieczek do:Trójmiasta, Słowińskiego Parku Narodowego, Słupska, Darłowa, na Półwysep Helski, po Ziemi Kaszubskiej czy rejs po Zatoce Gdańskiej lub Bałtijska to formy proponowane dla turystów – zwolenników czynnego wypoczynku. Ośrodek organizuje również konferencje, sympozja, szkolenia, krótkie pobyty okolicznościowe np. weekendowe imieniny, połowy ryb z kutra na morzu, jesienne grzybobranie, bale, bankiety.

Ciechocinek to jedno z najbardziej znanych miast uzdrowiskowych w Polsce. Do miejscowości przyciągają nie tylko jego walory zdrowotne, ale również atrakcje związane z wypoczynkiem. Liczne kawiarenki, parki czy dancingi dają okazję by poznać nowe osoby. Kuracjuszy cieszy także duża baza sanatoriów i szpitali uzdrowiskowych.
Nałęczów – budynek Sanatorium Związku Nauczycielstwa Polskiego im. Władysława Petrykiewicza znajduje się w cichej i spokojnej północno-zachodniej części miasta w dzielnicy „Wąwozy”, teren jest ogrodzony, zadrzewiony i zajmuje 2,25 hektara. Oferuje kompleksowe warunki do wypoczynku, leczenia i rehabilitacji. W ofercie szeroka gama zabiegów leczniczych wykonywanych we własnej bazie zabiegowej. Podstawę terapii stanowią zabiegi balneologiczne i fizjoterapeutyczne oraz zróżnicowany, stale doskonalony system żywieniowy. Opiekę medyczną roztacza fachowy zespół lekarzy, pielęgniarek oraz fizjoterapeutów, który pomaga powrócić do zdrowia. Odpowiednie warunki klimatyczne i bogata gama zabiegów z zakresu fizykoterapii, hydroterapii i ćwiczeń leczniczych umożliwia uzyskanie bardzo skutecznych efektów w zakresie leczenia uzdrowiskowego. Budynek Sanatorium jest przyjazny osobom niepełnosprawnym. (podjazd, windy, łazienki).
Szczawnica – Od strony południowej roztacza się niezapomniany widok na pasmo Pienin. Od północy Ośrodek styka się bezpośrednio z lasem modrzewiowym. Niżej, od strony zachodniej czynna ścieżka zdrowia. 140 miejsc hotelowych, w  1, 2 i 3 osobowych pokojach z TV SAT, jadalnia na miejscu, sala gimnastyczna, świetlica, taras widokowy na IV piętrze, bibliotekę (5,5 tys. woluminów), parking obok ośrodka, dostęp do internetu, również bezprzewodowy. Na miejscu oferujemy 51 rodzajów zabiegów leczniczych i relaksujących. Specjalizujemy sie w leczeniu i rehabilitacji schorzeń: układu oddechowego(astma, POCHP), układu narządów ruchu (z wyjątkiem osób na wózkach inwalidzkich), układu trawiennego (otyłość, cukrzyca). Organizujemy:pobyty sanatoryjne, turnusy rehabilitacyjne, wczasy rodzinne, pobyty weekendowe, pobyty świąteczne i noworoczne, zimowiska i kolonie, spotkania, szkolenia, konferencje. Organizujemy następujące formy leczenia:  leczenie uzdrowiskowe – 21 dniowe (NFZ), pobyty grup zorganizowanych, pobyty pełnopłatne (turnusy sanatoryjne, neurologiczne, diagnostyczne i diagnostyczno – rehabilitacyjne), pobyty z dofinansowaniem PFRON

Hotele „Logos” w :