Pogotowie protestacyjne to nasz alert dla edukacji!

30 września 2022

1 września 2022 r. ZNP uruchomił pogotowie protestacyjne w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych.

To nasz alert dla edukacji!

Nie zgadzamy się na:

Protestujemy, bo rząd jest głuchy na nasze propozycje.

Protestujemy, bo rząd nic nie robi, by zwiększyć atrakcyjność zawodu nauczyciela i zahamować falę odejść z zawodu.

Nasze pensje pochłania galopująca inflacja, która przekroczyła już 16%. Niskie wynagrodzenia w połączeniu z drożyzną sprawiają, że coraz trudniej utrzymać się z nauczycielskiej pensji.

Wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli od września 2022 r.:

Domagamy się podwyżki w wysokości 20% dla wszystkich nauczycieli!

Chcemy rozmawiać z rodzicami o problemach, z jakimi się zmagamy, o warunkach pracy i nauki w szkołach.

Nam – nauczycielom i pracownikom oświaty – zależy na edukacji, rodzicom też – na kształceniu ich dzieci.

Razem możemy domagać się od kreatorów polityki edukacyjnej w państwie lepszych warunków nauki i pracy w szkołach, placówkach i przedszkolach.

Musimy zmienić edukację, bo edukacja jest najważniejsza!