Piąty wniosek ZNP do rządu w sprawie szczepień pracowników oświaty

Minister Zdrowia

Sz. P. Przemysław Czarnek

Minister Edukacji i Nauki

Związek Nauczycielstwa Polskiego ponawia apel o uruchomienie szczepień przeciw COVID-19 pracowników administracji i obsługi w oświacie. Szczepienia tej grupy pracowników pozwolą na planowanie powrotu do zajęć stacjonarnych i zwiększą bezpieczeństwo osób pracujących stacjonarnie i mających kontakt z dziećmi w przedszkolach i szkołach.

To pracownicy niepedagogiczni mają codziennie bezpośredni kontakt z uczniami biorącymi udział w stacjonarnych zajęciach, z rodzicami najmłodszych dzieci i z kadrą pedagogiczną. Aby zatrzymać transmisję koronawirusa na terenie szkoły, przedszkola czy placówki należy zadbać o bezpieczeństwo wszystkich pracowników m.in. umożliwiając im skorzystanie ze szczepień przeciw COVID-19.

To nasz piąty wniosek do rządu w sprawie szczepień pracowników oświaty w ciągu ostatnich tygodni (wcześniejsze pisma:

Pracownicy administracji i obsługi w szkołach i przedszkolach powinni mieć możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19.

Związek Nauczycielstwa Polskiego po raz kolejny ponawia apel o jak najszybszą korektę planu szczepień przeciw COVID-19, aby możliwość zaszczepienia mieli również pracownicy administracji i obsługi pracujący w szkołach, przedszkolach, poradniach i placówkach.

Z poważaniem,

Sławomir Broniarz /-/