Galeria

Aktualności

ZNP na facebooku

Historia Związku Nauczycielstwa Polskiego

Na sejmowej komisji wybrzmiał tylko głos ZNP

18 stycznia 2020

15 stycznia 2020 r. na ważnym posiedzeniu sejmowej komisji na temat planów MEN stronę związkową reprezentował tylko Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski przedstawił „Informację Ministra Edukacji Narodowej na temat planowanych działań w zakresie oświaty i wychowania. Kierunki i priorytety”, omawiając realizowane przez resort dotychczasowe programy i działania.

Z ramienia związków zawodowych tylko przedstawiciel ZNP zabrał głos i zadawał pytania.

Pozostałych oświatowych związków nie było. Żadnych! To zaskakujące, bo jednym z wiodących wątków tej dyskusji była Karta Nauczyciela, wynagrodzenia i pensum!

Wystąpienie wiceprezesa ZG ZNP Krzysztofa Baszczyńskiego (od godz. 19.30) można obejrzeć w Internecie (transmisja posiedzenia sejmowej komisji TUTAJ).

– Panie ministrze, pana wypowiedź o Karcie Nauczyciela, o konieczności jej naprawy, o awansie, o ocenie wzbudza wiele obaw wśród nauczycieli – mówił Krzysztof Baszczyński.

– W tej chwili nie jesteśmy gotowi, by mówić o szczegółach. Za kilka, kilkanaście miesięcy pokażemy całościowy projekt – odpowiedział szef MEN.