Galeria

Aktualności

ZNP na facebooku

Historia Związku Nauczycielstwa Polskiego

Media: Za pracownikami administracji i obsługi ujmował się ZNP

25 lutego 2021

Media: Za pracownikami administracji i obsługi ujmował się ZNP

“- Pracownicy administracji i obsługi w oświacie mogą rejestrować się na szczepienia – pisze dziś (25.02.2021) Gazeta Pomorska. – Za pracownikami administracji i obsługi ujmował się ZNP. Związkowcy apelowali do rządu w sprawie zaszczepienia oprócz nauczycieli właśnie tej grupy osób.

– Pomijanie ich jest niezrozumiałe. Ci pracownicy są przecież na pierwszej linii frontu. Codziennie narażają się na zarażenie koronawirusem – mówiła Mirosława Kaczyńska, wiceprezes Kujawsko-Pomorskiego Okręgu ZNP i szefowa bydgoskiego oddziału związku. – Panie sprzątaczki dezynfekują pomieszczenia, panie kucharki przygotowują i wydają dzieciom obiad itp. Ci ludzie nie mogą przecież pracować zdalnie. Poza tym przeważnie nie są to już osoby młode. Średnia wieku w tej grupie waha się między 40 a 50 lat. Jeśli rząd przeprowadza szczepienia w oświacie w kontekście powrotu do szkół, to tym bardziej powinien zaszczepić pracowników administracji i obsługi.

We wtorek 23 lutego 2021 Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało, że wszyscy zatrudnieni w oświacie będą mogli rejestrować się na szczepienia przeciwko koronawirusowi. W tej grupie są m.in. pracownicy administracji i obsługi w przedszkolach czy szkołach.”

Link do artykułu.