Fotogaleria


Aktualności


ZNP na facebooku


Historia Związku Nauczycielstwa Polskiego


List ZNP do MEiN ws. spotkania dot. wcześniejszych emerytur

25 stycznia 2023

Związek Nauczycielstwa Polskiego wystąpił do Ministra Edukacji i Nauki o podjęcie rozmów z przedstawicielami ZNP na temat rozwiązań emerytalnych dla nauczycieli i możliwości wcześniejszego przejścia na emeryturę.

LIST ZNP DO MEiN

Warszawa, 24 stycznia 2023 r.

Szanowny Pan Przemysław Czarnek 

Minister Edukacji i Nauki

Szanowny Panie Ministrze, 

w związku z Pana medialną wypowiedzią na temat wypracowania założeń ustawy wprowadzającej nowe rozwiązania emerytalne dla nauczycieli („Mamy już wypracowane założenia ustawy i teraz będziemy o nich dyskutować ze związkami zawodowymi. Jest kilka kluczowych rzeczy do uzgodnienia”, „Gazeta Lubuska”, 21.01.2023), Związek Nauczycielstwa Polskiego występuje do Ministra Edukacji i Nauki o podjęcie rozmów z przedstawicielami ZNP na powyższy temat. Prosimy o wskazanie terminu spotkania dotyczącego projektowanych rozwiązań emerytalnych dla nauczycieli i możliwości wcześniejszego przejścia na emeryturę.

Związek Nauczycielstwa Polskiego na przestrzeni lat z determinacją prowadził walkę o utrzymanie uprawnień emerytalnych nauczycieli.

Obecnie ZNP oczekuje na projekt zmian ustawowych, które przywrócą  nauczycielom prawo do emerytury bez względu wiek (art. 88 Karty Nauczyciela).

Z poważaniem,

Sławomir Broniarz /-/

Prezes ZNP