Galeria

Aktualności

ZNP na facebooku

Historia Związku Nauczycielstwa Polskiego

E-seminarium „Dziecko jako świadek historii” w ramach obchodów 76. rocznicy wyzwolenia Auschwitz

21 stycznia 2021

E-seminarium „Dziecko jako świadek historii” w ramach obchodów 76. rocznicy Wyzwolenia Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz, 27 stycznia 2021 r.

Drogie Koleżanki i Koledzy,

Związek Nauczycielstwa Polskiego i Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau zapraszają do udziału w wydarzeniach związanych z 76-tą rocznicą wyzwolenia Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz-Birkenau. Dzień ten jest także Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Ze względu na doniosły temat tegorocznych obchodów – LOS DZIECI W AUSCHWITZ – nauczycielskie związki z Izraela (ITU), Niemiec (GEW i VBE) oraz z Polski (ZNP) przygotowały e-seminarium „DZIECKO JAKO ŚWIADEK HISTORII” i serdecznie zapraszają do wzięcia w nim udziału.

Jesteśmy w stałym kontakcie z Muzeum, bezpośrednio po naszym seminarium połączymy się z transmisją obchodów z Auschwitz, będziemy też kontynuować tłumaczenie w języku hebrajskim i niemieckim. Organizacja seminarium jest możliwa dzięki Fundacji im. Friedricha Eberta, która od początku, a więc od roku 2008 wspiera projekt nauczania o Holokauście i Auschwitz realizowany przez nasze organizacje.

Zaproszenie na e-seminarium 27.01.2021

Oficjalne zaproszenie od Dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz do udziału w ceremonii rocznicowej.2021