Dziś o g. 17 webinar „Fakty i mity w edukacji”

17 grudnia 2020

Webinar: Fakty i mity w edukacji

Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem aplikacji ZOOM. Link do szkolenia będzie aktywny tuż przed godz. 17.00:

Aby się zalogować można też w aplikacji ZOOM wpisać poniższy numer spotkania i podać hasło:

Meeting ID: 825 8944 8086

Passcode: : ) (hasło, czyli dwukropek i nawias wpisujemy bez spacji)

Seminarium poprowadzą dr Tomasz Gajderowicz oraz dr hab. Maciej Jakubowski z Fundacji Evidence Institute i Uniwersytetu Warszawskiego.

– Zaczniemy od obalenia kilku popularnych mitów dotyczących tego jak uczniowie przyswajają informacje, jak efektywnie nauczać, a także tego jak uczniowie sami powinni pracować z materiałem. Omawiając poszczególne mity odwołamy się nie do pojedynczych badań, ale do meta-analiz badań neurobiologii, psychologii poznawczej, a także badań eksperymentalnych w rzeczywistych klasach. Następnie omówimy zasady skutecznego nauczania, które można przełożyć na metodykę pracy z uczniami w klasie oraz online, ponownie opierając się o meta-analizy badań.