Galeria

Aktualności

ZNP na facebooku

Historia Związku Nauczycielstwa Polskiego

1 MAJA

4 maj 2022

Drodzy Nauczyciele oraz Pracownicy oświatowej administracji i obsługi!

Z okazji Święta Pracy życzymy Wam dobrych warunków pracy, godnego wynagrodzenia, satysfakcji z tego, co robicie, poszanowania Waszej ważnej pracy oraz uznania roli, jaką pełnicie w społeczeństwie!

Związek Nauczycielstwa Polskiego

OPZZ: Bądźmy razem w Święto Pracy, szczególnie teraz, gdy za naszą wschodnią granicą giną ludzie. Sprzeciwiamy się wojnie!

W Warszawie obchody OPZZ rozpoczną się o godz. 10.30 – zbiórką uczestników manifestacji pod budynkiem OPZZ (ul. Kopernika 36/40, Warszawa). Na godz. 11.00 zaplanowano wystąpienia przedstawicieli OPZZ i Lewicy. O godz. 11.30 ruszy pochód, który przejdzie ulicami: Kopernika –– Świętokrzyska – Nowy Świat – Rondo de Gaulle’a – Plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – pl. Na Rozdrożu – Aleja Szucha – pomnik I. Daszyńskiego. O godz. 12.30 pod pomnikiem I. Daszyńskiego wystąpią liderzy OPZZ i Lewicy. O godz. 13.00 delegacja OPZZ złoży w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów petycję podpisaną przez Przewodniczącego OPZZ oraz Przewodniczących siedmiu Rad Branż OPZZ. O godz. 13.30, również pod pomnikiem I. Daszyńskiego, odbędzie się konferencja prasowa OPZZ i Lewicy. Szczegóły tutaj.

Ponadto w Warszawie, w godzinach porannych, delegacja OPZZ i Rady OPZZ Województwa Mazowieckiego złoży kwiaty w miejscach ważnych dla działaczy związkowych: o godz. 8.30 – pod Bramą Straceń na Cytadeli, o godz. 9.30 – na Placu Grzybowskim przy głazie upamiętniającym patriotyczną manifestację robotników Warszawy z 13 listopada 1904 r.

Obchody w regionach

W regionach przedstawiciele Rad Wojewódzkich OPZZ wspólnie z Lewicą organizują obchody Święta Pracy zgodnie z przyjętym przez siebie programem. Szczegóły tutaj.

https://youtu.be/m5wzI5tQY4U