Fotogaleria

ZNP na facebooku


Historia Związku Nauczycielstwa Polskiego


czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Nadchodzące wydarzenia

  1. Posiedzenie Zarządu Oddziału

    25 czerwca @ 16:00 - 18:00

Kameralne spotkanie literackie … i nie tylko literackie

29 marca 2023r., w „DOMU ZNP” w Rybniku przy ul. Orzeszkowej, odbyło się spotkanie członków SEiR ZNP z dwiema naszymi koleżankami: Jadwigą Szlezinger i Ewą Słotą.  Koleżanka Jadzia Sz. – znana w Rybniku Kreatywna Seniorka, członek Kolegium Redakcyjnego profilu „Kreatywność Polskich Seniorów” na FB, komentatorka, a w ostatnim czasie autorka książki „Okruchy życia”. Koleżanka Ewa S. została zgłoszona przez naszą Sekcję na kandydata do Rybnickiej Rady Seniorów i w wyniku wyborów weszła w skład Rady, więc mamy tam swojego przedstawiciela.
Jako pierwsza, o powstaniu swojej książki, o inspiracjach, które ją do tego skłoniły, o jej zawartości treściowej, opowiedziała kol. Jadzia. Nie zapomniała wspomnieć o pomocnej roli pana Henryka Kaletki, Administratora profilu „Kreatywność Polskich Seniorów”, który zatroszczył się o szatę graficzną książki, a także motywował koleżankę, by nie zrezygnowała i sfinalizowała wydanie książki. Książka ta, w pięknym wydaniu, została wręczona przez Autorkę wraz z dedykacją wszystkim uczestnikom spotkania. Przewodnicząca Sekcji Maria Rączka podziękowała kol. Jadzi za podzielenie się z nami swoimi uwagami i przeżyciami związanymi z powstaniem książki. Przewodnicząca czytała już tę książkę i stwierdziła, że zawiera ona piękne przemyślenia, refleksje osobiste i dobre rady dla wszystkich jak żyć, by nam i innym z nami żyło się dobrze. Ta książka jest dziełem człowieka kochającego życie. Dodała, że to czas pandemii i zamknięcie seniorów w swoich domach, skłoniły twórców „Kreatywności Polskich Seniorów”, do realizacji pomysłów skierowanych właśnie do seniorów, by zachęcić ich do aktywności fizycznej i artystycznej, by starali się być w miarę swych możliwości kreatywnymi. Z pełnym podziwem dla Autorki książki, dla Jej determinacji, życzymy kolejnych sukcesów na niwie społecznej działalności na rzecz nie tylko rybnickich seniorów.
W swoim wystąpieniu Kol. Ewa Słota, podziękowała za zaufanie i oddane na nią głosy w wyborach do Rybnickiej Rady Seniorów. Opowiedziała o pracy w Radzie, przedstawiła podejmowane przez Radę działania na rzecz rybnickich seniorów. Przekazała informacje od Przewodniczącej RRS, pani Stefanii Forreiter, dotyczące bliższych i dalszych działań Rady, udostępniła plan imprez, który zostanie wyeksponowany w gablocie naszego biura ZNP. W imieniu Przewodniczącej RRS wyraziła nadzieję na bliższą współpracę z Sekcją Emerytów ZNP. Planujemy kolejne spotkanie emerytowanych członków ZNP z Przewodniczącą panią Stefanią Forreiter oraz z naszą przedstawicielką kol. Ewą i prosimy o zgłaszanie od zaraz do Zarządu SEiR ZNP uwag i pytań dotyczących warunków życia seniorów w mieście, może propozycji jakichś działań. To spotkanie, po uzgodnieniu z Zarządem Oddziału ZNP, planujemy zorganizować w naszym DOMU ZNP w Rybniku.
Przewodnicząca podziękowała wszystkim za udział w spotkaniu, a wyrazem naszej wdzięczności dla każdej z Prelegentek była symboliczna czerwona róża .
– Przewodnicząca SEiR Maria Rączka