Wniosek do MZ dot. bezpieczeństwa w przedszkolach

16 kwietnia 2021

Wniosek do MZ dot. bezpieczeństwa w przedszkolach

Ponawiamy nasz wniosek do MZ o wprowadzenie zapisów zwiększających bezpieczeństwo w przedszkolach i bezpieczeństwo pracowników przedszkoli. To już trzeci nasz wniosek w tej sprawie (wcześniejsze – listopad 2020 r. i marzec 2021 r.).

Wystąpiliśmy o przywrócenie zapisów zwiększających bezpieczeństwo pracowników przedszkoli, proponując m.in.:

– wprowadzenie limitów powierzchni sal w przeliczeniu na liczbę dzieci – podobnie jak w okresie wiosennym 2020 r.,

– zmiany zapisu umożliwiającego łączenie grup,

– wprowadzenie zakazu przyprowadzania do przedszkola dziecka, o ile ma ono kontakt z osobą zakażoną lub przebywającą na kwarantannie (w większości przypadków dzieci bezobjawowo przechodzą zakażenie),

– wprowadzenie bezwzględnej zasady pierwszeństwa dostępu do opieki przedszkolnej dla dzieci rodziców pracujących na pierwszej linii walki z epidemią, a następnie dla rodziców pracujących poza domem, którzy nie mają możliwości zapewnienia opieki dla dzieci.