Webinar „Fakty i mity w edukacji”

10 grudnia 2020

Webinar „Fakty i mity w edukacji”

16 grudnia o godz. 17.00 zapraszamy na webinar „Fakty i mity w edukacji. Jakie metody nauczania mają oparcie w badaniach naukowych?”

Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem aplikacji ZOOM. Link (spotkanie online rozpocznie się 16 grudnia tuż przed godz. 17.00):

Zaczniemy od obalenia kilku popularnych mitów dotyczących tego, jak uczniowie przyswajają informacje, jak efektywnie nauczać, a także tego jak uczniowie sami powinni pracować z materiałem. Omawiając poszczególne mity odwołamy się nie do pojedynczych badań, ale do meta-analiz badań neurobiologii, psychologii poznawczej, a także badań eksperymentalnych w rzeczywistych klasach. Następnie omówimy zasady skutecznego nauczania, które można przełożyć na metodykę pracy z uczniami w klasie oraz online, ponownie opierając się o meta-analizy badań.

Webinarium organizujemy w ramach współpracy z „Evidence Institute” – fundacją zajmującą się rzetelnymi badaniami oświatowymi.

Zapraszamy!