Finał WOŚP: Nauczyciele grają z orkiestrą!

1 lutego 2021

Finał WOŚP: Nauczyciele grają z orkiestrą!

29. finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia 2021 roku. W tym roku WOŚP gra pod hasłem “Finał z głową” i zbiera środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W zbiórkę od lat angażują się nauczyciele, uczniowie i rodzice!

Ze względu na pandemię organizatorzy spodziewają się, że datków może być mniej niż w ubiegłych latach, jednak żeby dorzucić swoją cegiełkę, wcale nie trzeba wychodzić z domu – można licytować przez Internet. Warte uwagi są na przykład takie akcje, jak te poniżej:

Naszyjnik z Wykrzyknikiem

„Protest z Wykrzyknikiem” przekazał na licytację WOŚP wyjątkowy pozłacany WYKRZYKNIK jako symbol godności i szacunku.

Aukcja tutaj

Nauczycielska puszka

„Jesteś nauczycielem, pracownikiem szkoły, przyjacielem oświaty? Czy chcesz wesprzeć wraz z nami szlachetny cel? Zbieramy pieniądze na rzecz organizacji WOŚP, a każdy Twój datek — zarówno mały, jak i duży – będzie się liczył. Przyda się każdy grosz” – czytamy w informacji o zbiórce pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzonej przez Zytę Czechowską, Nauczyciela Roku 2019.

Gdy w ubiegłym roku nauczycielka i pedagog specjalny z Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku (woj. wielkopolskie) ogłaszała swoją aukcję chciała zebrać 5 tys. złotych, a udało się jej zebrać aż 22 tysiące. Jak będzie w 2021 r.? W tym roku Zyta Czechowska chce zebrać 10 tys. zł.

Puszka tutaj

Zbiórka prowadzona przez Nauczyciela Roku 2019, to oczywiście tylko jeden z wielu  oświatowych akcentów tegorocznego finału WOŚP.

Jak co roku w wielkim finale “zagrają” szkoły, nauczyciele i uczniowie w Polsce i za granicą.