Rekrutacja do projektu Wsparcie dla przedstawicieli pracowników w instytucjach dialogu

23 stycznia 2020

Rozpoczynamy rekrutację uczestniczek i uczestników do projektu Wsparcie dla przedstawicieli pracowników w instytucjach dialogu społecznego kluczem wzmocnienia potencjału kluczowych partnerów społecznych w Polsce”. Jest on realizowany w partnerstwie z Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych i Federacją Związków Zawodowych Metalowców i Hutników. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO WER na lata 2014-2020.

Celem projektu jest znaczące wzmocnienie wiedzy, kompetencji i umiejętności przedstawicieli ZNP w ciałach dialogu społecznego tj.: Radzie Dialogu Społecznego, jej zespołach i podzespołach problemowych oraz grupach roboczych, wojewódzkich radach dialogu społecznego, trójstronnych zespołach branżowych, radach rynku pracy na poziomie krajowym, wojewódzkim i powiatowym, sektorowych radach ds. kompetencji, komitetach monitorujących krajowych i regionalnych programów operacyjnych oraz innych instytucjach dialogu społecznego przy ministerstwach i urzędach centralnych. Po etapie rozpoznania potrzeb w zakresie wiedzy, umiejętności i kompetencji przedstawicieli organizacji branżowych zrzeszonych w OPZZ w ciałach dialogu społecznego i opracowaniu profili kompetencyjnych rozpoczynamy etap szkoleniowy.

W ramach projektu będą realizowane szkolenia prawne (znajomość prawa, procedur i regulacji) jak i te z zakresu umiejętności „miękkich” (umiejętności prowadzenia dialogu, negocjacji, formułowania argumentów, wzmacnianie asertywności, przekonywanie do własnego punktu widzenia, itp.). Dwudniowe szkolenia będą odbywać się w północnej, centralnej i południowej części Polski w okresie od marca do czerwca 2020 r. Istnieje możliwość wzięcia udziału w całym cyklu (3 szkolenia dwudniowe) lub tylko jego części (1 lub 2 szkolenia).

W projekcie mogą wziąć udział osoby zaangażowane w prace wojewódzkich rad dialogu społecznego, wojewódzkich rad rynku pracy, powiatowych rad rynku pracy, komitetów monitorujących i innych ciałach dialogu społecznego.

Szczegóły związane z terminami i tematyką poszczególnych szkoleń zostaną przekazane zgłoszonym osobom za pośrednictwem załączonego formularza. Wypełnione formularze prosimy przesyłać do dnia 14 lutego 2020 r. na adres: [email protected]

Załączniki:
Załącznik nr 1 – Formularz rekrutacyjny_ids
Załącznik nr 2 do regulaminu_oświadczenie uczestnika projektu
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie ids